Bortaş Yapı Beton Elemanları

ÜRÜNLERİMİZ

Kayrak Taşı

Kayrak taş, bildiğimiz çevremizde çoğunlukla gördüğümüz taş türlerinden bir tanesi olarak sınıflandırılabilir. Akarsu ve ya nehirlerin etrafında bulunanları suyun aşındırması ile belli bölgeleri düzleştiği için bu ismi almışlardır. Çok çeşitli kullanım alanları olmakla birlikte, genel olarak kıyı bölgelerde daha çok bir şeylerin yapımında kullanılmaktadır.

Maliyeti çok düşük olduğu için kullanım alanı da o derece yaygındır. Günümüzde gelişen mimari anlayış ve inşaat çalışmaları, iç ve dış dekorasyonda yeni arayışları da beraberinde getirmiştir. Özellikle evlerin bahçe düzenlemeleri ve peyzaj çalışmalarında doğal taşlardan faydalanma ve bu vesile ile ortama doğal, sıcak, samimi bir atmosfer verme anlayışı fazlasıyla yaygınlaşmıştır.

Kayrak taşının kalınlığına göre kullanım alanları da değişmektedir. 1-3 cm kalınlığındaki kayrak taşları daha çok duvar kaplaması, barbekü, şömine ve iç mekan kaplamalarında karşımıza çıkar. 4- 6 cm. kalınlığında olan doğal kayrak taşlarıyla da yaya yolları, binek araç yolları, kelebek duvar yapımı, park ve bahçe düzenlemeleri, havuz kenarları gibi yerler yapılır. 6- 10 cm. alınlığında olanlar ise atlama taşı, merdiven basamağı gibi unsurlarda karşımıza çıkar.

Sosyal Medya'da Paylaş

PAYLAŞ PAYLAŞ